Skip to content

Zmiany w aborcji i porodach oraz Texas Parental Notification Law ad 6

2 lata ago

347 words

Analiza danych z innego państwa pozwoliłaby na wykorzystanie nieletnich w tym samym wieku jako grupy porównawczej, ale ważnym ograniczeniem takiej analizy byłyby inne, niezamierzone determinanty liczby aborcji i porodów (które prawdopodobnie będą się różnić państw) może wprowadzić w błąd szacunki. Opublikowane dane z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób dotyczące zmian w częstości aborcji w państwach, które nie zmieniły statusu praw rodzicielskich, wydają się potwierdzać nasze wnioski. Na przykład wskaźnik aborcji 17-latków spadł o 25% w Teksasie w latach 1999-2000, ale wzrósł o 12% w Luizjanie, Nowym Meksyku i Oklahomie; ogólne wskaźniki aborcji spadły o 6 procent w 41 stanach (i Dystrykcie Kolumbii), które zgłaszają takie dane i nie zmieniły przepisów dotyczących powiadamiania rodziców w tym okresie (Tabela 5 Dodatku Dodatku) .16,25 Podsumowując, egzekwowanie prawa dotyczącego powiadomienia rodzicielskiego w Teksasie wiązało się z niższym odsetkiem aborcji wśród nieletnich i zwiększonym wskaźnikiem urodzeń wśród starszych nieletnich, którzy w momencie poczęcia mieli 17,50 do 17,74 lat. Zauważyliśmy również wzrost liczby zakończeń w drugim trymestrze ciąży wśród nastolatków, którzy nie ukończyli 18 lat, aż do pierwszego trymestru ciąży. Chociaż obserwacyjny projekt badania uniemożliwia potwierdzenie związku przyczynowo-skutkowego, ustalenia te są istotne dla oceny prawdopodobnego wpływu nierozstrzygniętego prawodawstwa na rozszerzenie tego prawa.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez dotację (1-R03-HD49359-01) z Narodowego Instytutu Zdrowia Dziecka i Rozwoju Człowieka do Krajowego Biura Badań Ekonomicznych.
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Od Baruch College (TJ) i Graduate Center (SC), City University of New York; oraz National Bureau of Economic Research (TJ, RK) – zarówno w Nowym Jorku; oraz University of Illinois w Chicago, Chicago (RK).
Wyślij prośbę o ponowne przesłanie do Dr. Joyce a w National Bureau of Economic Research, 365 Fifth Ave., 5th Fl., New York, NY 10016 lub w [email protected].
Materiał uzupełniający
[więcej w: kwas moczowy badanie cena, trombofilia diagnostyka, koral morawica ]
[podobne: koral morawica, winobranie zielona góra 2014, sobieradek łódź ]

0 thoughts on “Zmiany w aborcji i porodach oraz Texas Parental Notification Law ad 6”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: weterynarz okulista warszawa[…]