Skip to content

Zaburzenia ruchu wywołane lekami

2 lata ago

365 words

Czy opóźniona dyskineza zanika przy użyciu neuroleptyków drugiej generacji. Czy zainteresowanie badaniem tego zaburzenia maleje. Te i inne prowokujące do myślenia pytania są umiejętnie poruszane w tym drugim wydaniu lekowych zaburzeń ruchu. Ta książka, lepsza niż udane pierwsze wydanie, wnikliwie analizuje zróżnicowaną symptomatologię, mechanizmy patofizjologiczne i leczenie zaburzeń ruchowych powodowanych przez powszechnie stosowane środki psychiatryczne (takie jak neuroleptyki, leki przeciwdepresyjne i lit) i neurologiczne (takie jak leki dopaminergiczne i leki przeciwpadaczkowe). To drugie wydanie, które pojawia się 13 lat po pierwszej publikacji, jest dobrze zsynchronizowane i docenione. Pomimo twierdzenia, że leki neuroleptyczne drugiej generacji powodują mniej parkinsonizmu niż ich poprzednicy, zaburzenia ruchowe wywołane lekami mają pozostać; te środki są stosowane częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Stewart Factor, Anthony Lang i William Weiner otrzymają gratulacje za zgromadzenie kadry neurologów i psychiatrów, którzy napisali naukowe recenzje tego zaniedbanego, ale ważnego tematu.
Książka jest łatwa do naśladowania, wyraźnie napisana i zwięzła, a jej rozdziały dobrze się odwołują. Z tych powodów powinien służyć jako podkład dla lekarzy, którzy chcą nauczyć się rozpoznawać, zapobiegać i leczyć zaburzenia ruchowe wywołane lekami, i powinien im to pomóc w rozsądnym doborze leków przeciwpsychotycznych i przeciwdepresyjnych. Jedną z głównych zalet tej książki jest to, że umożliwia ona niespecjalistom i psychiatrom łatwe zrozumienie fenomenologii złożonych zaburzeń ruchowych (tików, parkinsonizmu i drżenia) wywołanych obecnymi metodami leczenia i pomaga odróżnić je od innych zaburzeń neurologicznych i psychiatrycznych. Książka ta stanowi doskonałe odniesienie dla neurologów i specjalistów w zakresie zaburzeń ruchowych ze względu na kompleksową analizę symptomatologii różnych zaburzeń ruchowych wywołanych przez powszechnie stosowane leki. Podobnie jak w przypadku każdej książki z wieloma współpracownikami, istnieje pewna nadmiarowość, a niektóre rozdziały nie są tak silne, jak inne. Występują również błędy typograficzne. Pomimo tych niewielkich wad, Indukowane Lekami Zaburzenia Ruchu będą doskonałym dodatkiem do każdej biblioteki medycznej.
Irene Litvan, MD
University of Louisville, Louisville, KY 40202
i. [email protected] edu
[podobne: ile kosztuje lekarz medycyny pracy, nfz przeglądarka skierowań na leczenie sanatoryjne, dentysta na nfz kraków ]
[podobne: hepaslimin opinie, trifas cor, atara golden ]

0 thoughts on “Zaburzenia ruchu wywołane lekami”