Skip to content

Potencjał szczepionek przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego ad

2 lata ago

527 words

Jeśli jednak spełnią się obietnice dotyczące szczepionek, znacznie zmniejszą potrzebę opieki medycznej, biopsji i procedur inwazyjnych związanych z kontrolowaniem nieprawidłowych testów Pap, jak również łagodzą związane z tym obawy i koszty opieki zdrowotnej. Kluczowe dane dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa dla szczepionek przeciwko HPV pozostają nieopublikowane, a niektóre wciąż są gromadzone, szczególnie w przypadku szczepionki GlaxoSmithKline. Niemniej jednak dane przedstawione przez firmy na publicznych spotkaniach federalnego komitetu doradczego ds. Praktyk szczepienia (ACIP) pokazują, że szczepionki mają wysoki stopień skuteczności i że odpowiedź immunologiczna jest najsilniejsza u osób zaszczepionych w młodszym wieku. Szczepionka Merck ma wysoką skuteczność przeciwko śródnabłonkowej neoplazji szyjki i zewnętrznym zmianom narządów płciowych u kobiet w wieku od 16 do 26 lat, według Lauriego Markowitza z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC), który dokonał przeglądu danych dla komitetu. Szczepionka Merck pozostaje skuteczna przez 2,5 do 3,5 roku po serii trzech dawek i wydaje się być bezpieczna, główną reakcją niepożądaną jest ból w miejscu wstrzyknięcia.
Po lutowych prezentacjach firm w ACIP, Jon Abramson, przewodniczący komitetu, powiedział w wywiadzie, że nigdy wcześniej nie widział szczepionek, które w badaniach prelicensure mają prawie 100-procentową skuteczność. Dane są absolutnie oszałamiające. Abramson, który kieruje również działem pediatrii w Szkole Medycznej Uniwersytetu Wake Forest, dodał: Problem polega na tym, że nie wiemy, jak długo potrwa ochrona. Najgorsze, co powinno się stać, to konieczność zastosowania szczepionki przypominającej .
W grudniu 2005 r. Merck złożył do FDA wniosek o licencję biologiczną na szczepionkę przeciw HPV. Wniosek obejmuje szczepienie dziewcząt i chłopców w wieku od 9 do 15 lat oraz kobiet w wieku od 16 do 26 lat. Oczekuje się, że FDA ustali przedział wiekowy dla szczepionki i zdecyduje, czy będzie ona licencjonowana do stosowania u chłopców, a także dziewcząt i kobiet. Chociaż firma Merck nie ujawniła ceny, którą zamierza naliczyć za serię trzech dawek, analiza koszt-efektywność firmy zakłada koszt od 300 do 500 USD, zgodnie z prezentacją dla ACIP. GlaxoSmithKline ma złożyć swój wniosek licencyjny do FDA przed końcem 2006 roku.
ACIP odgrywa kluczową rolę w doradzaniu CDC i Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej w zakresie stosowania szczepionek, a rząd zazwyczaj stosuje się do zaleceń. Komitet ma również wpływ na ustalenie, które szczepionki będą opłacane przez państwowe i federalne programy oraz prywatne firmy ubezpieczeniowe.
Jeśli licencja na szczepionkę HPV firmy Merck jest licencjonowana, ACIP prawdopodobnie zagłosuje na czerwcowym spotkaniu, czy zalecić rutynowe szczepienia w wieku 11-12 lat, aby nadać odporność przed dojrzewaniem seksualnym. Zarażenie HPV zwykle nabywa się wkrótce po rozpoczęciu aktywności seksualnej, z łączną częstością około 40 procent w ciągu 16 miesięcy. Według danych z 2003 r. Z Systemu Nadzoru Zachowań Ryzyka Młodzieży 7,4 procent nastolatków rozpoczyna aktywność seksualną przed 13 rokiem życia, około jedna trzecia z nich w dziewiątej klasie i około dwóch trzecich przed końcem szkoły średniej
[przypisy: oddział rehabilitacji kardiologicznej, stomatolog na nfz łódź, kwas moczowy badanie cena ]
[więcej w: hepaslimin opinie, trifas cor, atara golden ]

0 thoughts on “Potencjał szczepionek przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego ad”

  1. [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu serwis ekspresów do kawy warszawa[…]