Skip to content

Czy śmiech jest dobrą lekarstwem cd

2 lata ago

431 words

Później tego samego dnia, w sali konferencyjnej otoczonej przez mieszkańców, żartował, że każdy, kto chce wystawić drużynę piłkarską, nie może liczyć na pomoc OB. Kilka osób rzeczywiście zachichotało. Ale co z bardziej subtelnymi przypadkami, takimi jak humor, który mój zespół podzielił na początku trudnej nocy. W moim własnym umyśle uzasadniłem to wydarzenie, chociaż jestem stronniczy. Dowcipy zbliżyły nas do siebie i zapewniły niezbędną ulgę komiczną. Śmiech miał miejsce na odległość – zarówno przestrzenną, jak i czasową – od pacjentów. Z pewnością takie luźne momenty mogą umożliwić mieszkańcom i studentom medycyny lepszą opiekę nad pacjentami.
Podczas naszego wspólnego spędzania czasu, na przykład, stażysta, który opowiedział nam o swoich zabawnych stronach, zajął się pacjentem z kryzysem sierpowatokrwinkowym – niezwykle trudnym rodzajem przypadku do opanowania. Zrobiła to z wdziękiem i cierpliwością, ostatecznie przenosząc pacjenta z dużych dawek leków przeciwbólowych IV na doustny reżim, z którego mógł wrócić do domu. Mogę się założyć, że jej wytrzymałość w opiece nad pacjentem z tak trudnym stanem można częściowo przypisać jej umiejętności odnajdywania humoru w niszczącym świecie wokół niej.
A mieszkańcy, którzy opowiadali dowcipy tej nocy, poprowadzili nasz zespół z pewnością siebie i umiejętnościami podczas naszego wspólnego miesiąca. Patrzyłem, jak współczująco dyskutuje o opiece końca życia z rodziną, której ukochana umierała na tajemniczą infekcję. Zastanawiałem się, czy jej równowaga pochodzi od stabilności zrodzonej z równowagi emocjonalnej. Mam nadzieję, że pewnego dnia zapewnię moim pacjentom wzorową opiekę, którą obaj lekarze dali.
Mimo to, purystyczna definicja profesjonalizmu mówi, że pacjenci powinni być szanowani przez cały czas, nawet za zamkniętymi drzwiami. W idealnej sytuacji nawet zespół, który jest zmęczony i skrępowany, będąc na dyżurze w nocy, powinien być w stanie znaleźć coś jeszcze do śmiechu – może nawet siebie.
Mam nadzieję, że zawsze będę przestrzegać kodeksu właściwej opieki nad pacjentem. Ale zdaję sobie również sprawę, że aby dobrze traktować człowieka, trzeba pozostać człowiekiem. I tu leży dylemat: jak kiedykolwiek pogodzimy nasze nieuchronne – i konieczne – ludzkie niedoskonałości z naszym pragnieniem przestrzegania najwyższych standardów profesjonalnego postępowania.
Author Affiliations
Pani Sobel jest studentką czwartego roku medycyny na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco.

Powołując się na artykuły (9)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: jak wyglądają badania do pracy, fizjoterapia na czym polega, trombofilia diagnostyka ]
[więcej w: hemikolektomia, bosman mogilno, stanwex ]

0 thoughts on “Czy śmiech jest dobrą lekarstwem cd”