Skip to content

Polowanie na wirusa: AIDS, rak i ludzki retrowirus ad

2 lata ago

490 words

Podobny atak można znaleźć w przypisie. Autor oskarża również swoją własną szczerość w kontaktach z prasą za to pogorszenie. Nie można nie zastanawiać się, czy wiele z obecnego problemu można było uniknąć przez jeszcze większą otwartość na początku prezentacji tej kwestii społeczności naukowej. Niestety, ta autobiograficzna relacja została opublikowana przed pojawieniem się w prasie najnowszego rozdziału tej konkretnej opowieści, praca wykazała, że wirus badany przez oba laboratoria pochodzi z próbki we francuskim laboratorium, chociaż nie od pacjenta, z którym był. zidentyfikowane. Z przedstawionych tu opisów czytelnik prawdopodobnie będzie przekonany, że zanieczyszczenie w LTCB było nieumyślne i, co ważniejsze, że laboratorium wyizolowałoby wirusa HIV, nawet gdyby nie otrzymało LAV. Względny wkład naukowy tych dwóch laboratoriów został jasno określony. HIV został najpierw wyizolowany i opisany przez laboratorium Montagnier, ale pierwszy przekonujący opis jego związku przyczynowego z AIDS, jego epidemiologią i właściwościami fizycznymi oraz pierwszą praktyczną hodowlą wirusa zostały wykonane przez laboratorium Gallo. Obydwa nadal wnosiły wkład w badania nad AIDS, podobnie jak setki innych laboratoriów, z których niektóre zostały tutaj uznane.
Końcowy temat tej książki – traktat o epidemii, retrowirusach, raku i AIDS – splata się z opisem odkrycia. Dla czytelnika znającego się na biomedycynie, który rozumie różnice między RNA i DNA lub między komórkami B a komórkami T, przegląd ten powinien być dostępny i użyteczny. Doświadczony retrowirolog znajdzie tu jednak drażniące nieścisłości faktów, historii i interpretacji. Przykłady obejmują zarzuty, że obecność wolnych wirionów w makrofagach zakażonych HIV implikuje replikację bez integracji wirusowego DNA; że zydowudyna wywiera selektywny wpływ na odwrotną transkryptazę ponieważ wirus replikuje się bardziej niż nasze komórki ; i że zydowudyna była pierwszym przeciwwirusowym środkiem chemioterapeutycznym do opracowania. Sugestia, że nazwa wirusa została wymyślona na spotkaniu między autorem a Montagnier, a nie przez międzynarodowy komitet oskarżony o takie sprawy (z których zarówno dr Gallo i ja byliśmy członkami) również wprowadza w błąd. Podane tutaj wrażenie odnosi się do przywódcy, którego ogromną siłą jest pochodzenie koncepcji i motywowanie pracowników oraz organizowanie zasobów do testowania takich koncepcji, a nie zajmowanie się sprawami szczegółowymi.
Późniejszy rozdział książki poświęcony jest obronie HIV jako przyczyny AIDS. Nie dotyczy to praktycznie wszystkich badaczy tej tematyki, ale rozdział ten jest uzasadniony uporczywością niewielkiej, ale głośnej mniejszości (najsilniej reprezentowanej przez Duesberga), której jawnie błędne argumenty nadal mylą zarówno społeczeństwo, jak i naukowców. Ten rozdział zawiera przyjemną dyskusję na temat postulatów Kocha i ich zastosowania do współczesnych badań nad chorobami, a także dobre podsumowanie argumentów wysuwanych przez przeciwników hipotezy o wirusie AIDS. Niestety, obalenie argumentów dynastii nie jest tak zdecydowane, jak mogłoby być
[podobne: hemikolektomia, darsonval przeciwwskazania, zsz brusy ]

0 thoughts on “Polowanie na wirusa: AIDS, rak i ludzki retrowirus ad”